Jak wybrać pas holowniczy? Wpis: centrum1, 4 listopada 2022

Bycie kierowcą to stan pełen wzlotów i upadków oraz nieprzewidzianych sytuacji, które mogą spotkać Cię na drodze. Niekiedy w przypadku poważnej awarii lub wypadku, konieczne okazuje się przewiezienie pojazdu w bezpieczne miejsce – na pobocze, stacje paliw lub najbliższy postój. W tym celu pomocne okazują się pasy off-road, które ułatwią transport samochodu. Poznaj zastosowanie produktu, jego zalety oraz dowiedz się jaki model warto posiadać w zasięgu ręki podczas jazdy autem lub profesjonalnych prac transportowych.

Charakterystyka pasów holowniczych – dowiedz się, do czego są wykorzystywane!

Pas holowniczy to produkt, który z pewnością jest znany każdemu kierowcy, a także pracownikowi firmy transportowej. Jest to przydatne narzędzie, za pomocą którego w łatwy i bezpieczny sposób można odholować niesprawny samochód – tak, aby nie stanowił zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, pasażerów oraz kierowcy. Wykorzystuje się je także w profesjonalnym transporcie pojazdów przez firmy przewozowe oraz w wymagających warunkach off-roadowych.

Wykonuje się je z różnorodnych materiałów, w tym taśmy poliestrowej lub plecionej liny zakończonej hakami mocującymi. Standardowe konstrukcje są w stanie osiągnąć udźwig nawet do 7,5 ton.

Pasy off-road – czy warto korzystać z nich w awaryjnych sytuacjach drogowych?

Lina do przewożenia pojazdów to jeden z bardziej uniwersalnych przyborów transportowych, który warto posiadać w swoim bagażniku bez względu na to, czy jest się zwykłym kierowcą czy pracownikiem profesjonalnej firmy. Produkt off-roadowy posiada wiele korzyści, np.:
– wytrzymałość i minimalne ryzyko zerwania dzięki zastosowaniu materiału poliestrowego,
– wzmocnienie w postaci dodatkowych warstw taśmy, zmniejszające ryzyko przetarcia,
– atesty na poszczególne elementy wchodzące w skład całej kompozycji – taśmy, haki oraz szekle,
– płaski kształt, zapewniający bezpieczeństwo w przypadku najechania na taśmę samochodem.

Producent pasów holowniczych CENTRUM1 i jego oferta

Holowanie off-road oraz transport pojazdów w powszechnych sytuacjach drogowych wymaga wykorzystania wytrzymałych, sprawdzonych oraz bezpiecznych produktów. Postaw na trwałość, którą zapewnią Ci taśmy oraz zabezpieczenia transportowe dostępne w sklepie CENTRUM1!

Tagi:
Wyświetleń: 433

KOMENTARZE