Pas transportowy i napinacz – jak wybrać? Wpis: centrum1, 28 września 2022

Elementy wykorzystywane do zabezpieczania ładunków na czas ich przewozu są niezwykle ważne dla każdego właściciela i pracownika w branży transportowej. Wybór odpowiedniego pasa zapewni bezpieczeństwo i pozwoli świadczyć usługi na wysokim poziomie. Na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferują sprzedaż takich mocowań – właśnie dlatego selekcja artykułu dostosowanego do warunków pracy bywa utrudniona. Z tego wpisu dowiesz się na co zwracać uwagę podczas zakupu profesjonalnego zabezpieczenia ładunków w branży przewozowej.

Z czego składa się pas transportowy?

Profesjonalne mocowanie do ładunków składa się z części materiałowej oraz zapięcia. Sam pas jest najczęściej wykonany z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia taśmy poliestrowej o różnej szerokości. Producenci zwieńczają go hakiem oraz odpowiednim zapięciem w postaci klamry lub napinacza. To właśnie wybór jednego z tych rozwiązań jest kluczowy podczas zakupu odpowiedniego środka mocującego dla transportu.

Klamra czy napinacz – na co warto się zdecydować?

Klamry i napinacze służą do naprężania pasa tak, aby dobrze przytrzymywał wybrane towary. Każdy z tych mechanizmów przeznaczony jest do przewozu innego rodzaju produktów. Klamry posiadają wytrzymałość od 250kg do 800kg, a napinacze od 0,8 ton do 10 ton. Klamra to rozwiązanie zdecydowanie delikatniejsze, które stosuje się w przypadku lżejszych ładunków. Natomiast napinacze to mechanizmy przeznaczone do zadań specjalnych i zabezpieczania towarów wielkogabarytowych w bardziej wymagających warunkach. W przeciwieństwie do klamry, napinacz łączy się z taśmą o konkretnej szerokości od 20mm do 75mm.

Szerokość taśmy a zastosowanie w transporcie

W zależności od wybranego zapięcia, haków lub taśmy, produkt do przewozu towarów będzie nadawał się do pracy w innych warunkach. Duże znaczenie ma także szerokość materiału – to od niej zależy wytrzymałość konstrukcji i jej przeznaczenie. Najszersze artykuły mocujące stosuje się podczas przewozu maszyn lub ciężkich ładunków, natomiast najcieńsze – do 35 mm – do zabezpieczenia lekkich i średnich towarów w firmach dostawczych.

Jako producent pasów transportowych oferujemy szeroki wybór takich materiałów do opasania i utrzymania towarów w miejscu podczas przewozu. Posiadamy zarówno środki dwutaśmowe, do lawet i samochodów dostawczych oraz przyczep.

Tagi:
Wyświetleń: 366

KOMENTARZE