Zawiesia jednorazowe kiedy i gdzie stosować Wpis: centrum1, 30 marca 2022

Dostawa towaru wymaga od przewoźnika jego odpowiedniego zabezpieczenia, aby produkty dojechały w stanie nienaruszonym, bez jakichkolwiek uszkodzeń. Zawiesia jednorazowe, pasy transportowe, siatki zabezpieczające, linki holownicze, łańcuchy – rodzajów zabezpieczeń na rynku jest naprawdę wiele. Które jednak wybrać w zależności od dostarczanego towaru? O tym dowiedzą się Państwo w naszym krótkim artykule – zapraszamy.

Zawiesia jednorazowe – czym są?

Są to szczególnego rodzaju pasy zabezpieczające przeznaczone do transportu większych towarów zarówno pod względem masy, jak i objętości. Dzięki nim możliwe jest podniesienie ciężkiego lub dużego ładunku poprzez jego opasanie. Zawiesia jednorazowe nie wymagają użycia jakichkolwiek punktów zaczepienia i, jak ich nazwa sama wskazuje, przeznaczone są do jednorazowego użytku – po zakończeniu transportu zostają odcięte i niemożliwe do ponownej eksploatacji.

Ich podstawową zaletą ich lekkość oraz stosunkowo niska cena. Ze względu na rodzaju użytych przy ich produkcji materiałów poliestrowych, charakteryzują się miękkością, która nie uszkadza powierzchni przewożonego towaru oraz odpornością na kwasy mineralne. Dodatkowo, istnieje także możliwość zastosowania na nich specjalnych rękawów ochronnych, które zapewniają dodatkowe zabezpieczenie dla ładunku.

Zastosowanie zawiesi jednorazowych

Ze względu na swoje doskonałe parametry mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą zostać użyte zarówno w przypadku branży meblowej, budowlanej czy przemysłowej. Znajdują swoje zastosowanie szczególnie w przypadku transportu niezwykle wrażliwych ładunków za pomocą dźwigów i innych podnośników.

Zależnie od masy towaru, do wyboru mamy kilka różnych modeli, oznaczonych odpowiednimi kolorami. Dla lżejszych ładunków o wadze do 1 tony przeznaczone są pasy w kolorze fioletowym, o szerokości taśmy 30 mm i tonażu 1000 kg. Dla najcięższych przedmiotów takich jak wyroby stalowe, konstrukcje betonowe czy maszyny przemysłowe wymagane jest użycie pasów o pomarańczowej barwie i szerokości 300 mm. Takie zawiesia sprawdzą się w przypadku ładunków o masie od 20 ton do 50 ton.

KOMENTARZE