Prawidłowe zabezpieczenie ładunku podczas transportu Wpis: centrum1, 17 stycznia 2022

Niezależnie od rodzaju towaru, każdy ładunek wymaga odpowiedniego zabezpieczenia podczas transportu. Po pierwsze ze względu na sam towar, który podczas przewożenia mógłby ulec uszkodzeniu, a także ze względu na komfort i profesjonalizm jego przewoźnika, który odpowiedzialny jest za dostarczenie produktu w stanie nienaruszonym. Dlatego tak istotne jest wyposażenie się w akcesoria, które zapewnią maksimum bezpieczeństwa na czas dostawy.

Jak zabezpieczyć ładunek podczas transportu?

Wszystko zależy od rodzaju towaru, jednak podstawową zasadą prawidłowego przewożenia każdego rodzaju produktu jest skuteczne unieruchomienie. Dla sprzętów domowych, mebli, roślin i innych, lekkich ładunków na przyczepach zazwyczaj wystarczą specjalne pasy transportowe, zwane także mocującymi. Taśmy poliestrowe sprawdzają się także w przypadku dostawy cięższych palet w pojazdach dostawczych, ciężarowych czy TIRach. Szczególnie polecane są modele wyposażone w specjalną klamrę lub napinacz, dzięki którym z łatwością można dostosować długość taśmy do rodzaju przewożonego towaru.

Istnieje także specjalny rodzaj pasów przeznaczony do unieruchomienia samochodów lub innych pojazdów na lawetach. Ten rodzaj zabezpieczenia wyposażony został w standardowy napinacz oraz dodatkową taśmę i szelki. Warto także wybierać modele z rękawem ochronnym, kostkami lub gumą, chroniącymi pasy przed ześlizgiwaniem się ich z opon przewożonego pojazdu.

Innym rodzajem zabezpieczenia ładunku podczas przewozu jest wykorzystanie odciągów łańcuchowych, które przystosowane są do użytku w przypadku bardzo ciężkich ładunków takich jak maszyny, duże elementy stalowe czy drewno. Ze względu na swoje zastosowanie wykorzystywane są przede wszystkim w transporcie drogowym i morskim.

Wbrew pozorom, mniejsze przedmioty wcale nie są dużo łatwiejsze w przewożeniu. Z uwagi na swoje rozmiary często bywają problematyczne w przypadku ich stabilnego mocowania na czas transportu. Z pomocą przychodzą jednak specjalne siatki, które dostępne są zarówno w wersji standardowej oraz tak jak w przypadku taśm poliestrowych, wyposażone w specjalne napinacze, umożliwiające dopasowanie siatki do rozmiarów przewożonego towaru.

KOMENTARZE